Професійний недержавний пенсійний фонд “Магістраль”

Професійний недержавний пенсійний фонд “Магістраль”

16 грудня 2013 року до чинної Галузевої угоди між Державною адміністрацією залізничного транспорту України і профспілки було внесено зміни а саме розділ 3.6. цієї угоди доповнили новим абзацом такого змісту:
“Здійснювати недержавне пенсійне забезпечення залізничників через Професійний недержавний пенсійний фонд “Магістраль” відповідно до “Програми недержавного пенсійного забезпечення залізничників”. І зразу виникло ряд питань. Що це за недержавний пенсійний фонд? Коли він був заснований? Як він працює?
Задля того щоб відповісти на більшість таких питань у місті Києві 16 січня цього року був організований і проведений Радою галузевої профспілки семінар-нарада з питань розвитку недержавного пенсійного забезпечення залізничників через ПНПФ “Магістарль”. У цьому заході приймали участь заступник голови галузевої профспілки Сінчак М.Г., представники недержавного пенсійного фонду, а також делегація від Південної залізниці яку представляли працівники служби кадрів, Дорпрофсожу, територіальних профспілкових комітетів та голови молодіжних рад.
Із докладів доповідачів з’ясувалось що недержавний пенсійний фонд “Магістраль” був заснований у 2006 році з метою додаткового пенсійного забезпечення працівників нашої галузі. Активи фонду формуються за рахунок внесків до пенсійного фонду та інвестиційного прибутку, отриманого в процесі управління цими внесками. Тобто недержавний пенсійний фонд – це особистий накопичувальний рахунок, на якому акумулюються внески і поступово накопичуються кошти для пенсійних виплат. Виплати здійснюються при настанні пенсійних підстав – вік, який до речі може бути меншим на 10 років від віку загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, інвалідність і захворювання.
Розмір цих виплат безпосередньо залежить від суми накопичувань пенсійних внесків, сплачених вкладниками до Фонду згідно встановлених Програмою недержавного пенсійного забезпечення тарифів та прибутковістю пенсійних активів Фонду. У відповідності до цієї Програми виплати повинні складати не менш 50% від офіційно затвердженого прожиткового мінімуму, визначеного законом для непрацездатних осіб та терміну який складатиме не менш 10 років.
Участь у пенсійному фонді здійснюється на підставі пенсійного контракту або договору про виплату пенсії на визначений строк, які укладено з адміністратором пенсійного фонду. Учасником пенсійного фонду є фізична особа, на користь якої сплачуються пенсійні внески до недержавного пенсійного фонду, і яка має право або набуде право на одержання пенсійних виплат з пенсійного фонду. Джерелами формування пенсійних накопичень учасника Фонду, є:
1) пенсійні внески учасника на його користь;
2) пенсійні внески роботодавців учасника, що сплачуються ними на його користь;
3) дохід від інвестування пенсійних активів.
Розмір пенсійних внесків визначається вкладником залежно від віку учасника Фонду згідно з тарифами Додатку 1 Програми недержавного пенсійного забезпечення залізничників. Дуже цікавим з цього приводу є внески роботодавця на користь учасника пенсійного фонду які складають 100% внесків учасника і саме для цієї мети були прийняті зміни до Галузевої угоди. Наприклад якщо працівнику 35 років він повинен сплачувати щомісяця у середньому 56 грн.(із розрахунку 1,4% від заробітної плати) і роботодавець сплачує за працівника теж 56 грн. тобто загальна сума внеску складає 112грн. До речі у 2013 році Укрзалізниця виділила 18 млн. грн. на пенсійне забезпечення залізничників.
Учасником ПНПФ “Магістраль” може стати за власним бажанням будь-який працівник галузі тому всіх хто зацікавився цією інформацією прохання звертатися до офіційних веб-сайтів Ради профспілки: http://zalp.org.ua та АЦПО (“Адміністратор пенсійного фонду “Центр персоніфікованого обліку”): http://acpo.com.ua

Олег Колісник,
провідний фахівець відділу
оргроботи Дорпрофсожу
 

Новостная лента

26-04-2018, 10:37
Виїзний день Ради профспілки
Традиційний захід - виїзний день Ради профспілки – наприкінці квітня відбувся на Харківському вузлі регіональної філії «Південна залізниця».

25-04-2018, 12:04
ИНФОРМАЦИЯ по оздоровлению членов отраслевого профсоюза на базе отдыха «Пансионат «Рута» Одесской области ПГТ Затока, о.п. «Бугаз» в 2018 году


19-04-2018, 10:32
Тиждень охорони праці.
23 – 27 квітня буде проведено Тиждень охорони праці під гаслом
«ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ!»

18-04-2018, 10:20
Звітують адміністрація та Дорпрофсож
У великому залі управління регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» у Харкові відбулось спільне засідання адміністрації регіональної філії «Південна залізниця» ПАТ УЗ та Дорожнього комітету профспілки. У заході взяли участь директор філії Микола Уманець, голова Дорпрофсожу Вячеслав Залозних, члени Дорожнього комітету та запрошені, які представили інтереси працівників структурних підрозділів та служб філії.

Контакты

Дорожная профсоюзная организация
Южной Железной Дороги

61052, Украина, г. Харьков
ул. Красноармейская, 7
тел.: (057) 724-31-16
факс: (057) 724-37-59

Председатель:
Залозных Вячеслав Анатольевич
e-mail: dprof-pz@i.ua

1920-2011 Дорожная профсоюзная организация
Все права защищены.