Професійний недержавний пенсійний фонд “Магістраль”

Професійний недержавний пенсійний фонд “Магістраль”

16 грудня 2013 року до чинної Галузевої угоди між Державною адміністрацією залізничного транспорту України і профспілки було внесено зміни а саме розділ 3.6. цієї угоди доповнили новим абзацом такого змісту:
“Здійснювати недержавне пенсійне забезпечення залізничників через Професійний недержавний пенсійний фонд “Магістраль” відповідно до “Програми недержавного пенсійного забезпечення залізничників”. І зразу виникло ряд питань. Що це за недержавний пенсійний фонд? Коли він був заснований? Як він працює?
Задля того щоб відповісти на більшість таких питань у місті Києві 16 січня цього року був організований і проведений Радою галузевої профспілки семінар-нарада з питань розвитку недержавного пенсійного забезпечення залізничників через ПНПФ “Магістарль”. У цьому заході приймали участь заступник голови галузевої профспілки Сінчак М.Г., представники недержавного пенсійного фонду, а також делегація від Південної залізниці яку представляли працівники служби кадрів, Дорпрофсожу, територіальних профспілкових комітетів та голови молодіжних рад.
Із докладів доповідачів з’ясувалось що недержавний пенсійний фонд “Магістраль” був заснований у 2006 році з метою додаткового пенсійного забезпечення працівників нашої галузі. Активи фонду формуються за рахунок внесків до пенсійного фонду та інвестиційного прибутку, отриманого в процесі управління цими внесками. Тобто недержавний пенсійний фонд – це особистий накопичувальний рахунок, на якому акумулюються внески і поступово накопичуються кошти для пенсійних виплат. Виплати здійснюються при настанні пенсійних підстав – вік, який до речі може бути меншим на 10 років від віку загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, інвалідність і захворювання.
Розмір цих виплат безпосередньо залежить від суми накопичувань пенсійних внесків, сплачених вкладниками до Фонду згідно встановлених Програмою недержавного пенсійного забезпечення тарифів та прибутковістю пенсійних активів Фонду. У відповідності до цієї Програми виплати повинні складати не менш 50% від офіційно затвердженого прожиткового мінімуму, визначеного законом для непрацездатних осіб та терміну який складатиме не менш 10 років.
Участь у пенсійному фонді здійснюється на підставі пенсійного контракту або договору про виплату пенсії на визначений строк, які укладено з адміністратором пенсійного фонду. Учасником пенсійного фонду є фізична особа, на користь якої сплачуються пенсійні внески до недержавного пенсійного фонду, і яка має право або набуде право на одержання пенсійних виплат з пенсійного фонду. Джерелами формування пенсійних накопичень учасника Фонду, є:
1) пенсійні внески учасника на його користь;
2) пенсійні внески роботодавців учасника, що сплачуються ними на його користь;
3) дохід від інвестування пенсійних активів.
Розмір пенсійних внесків визначається вкладником залежно від віку учасника Фонду згідно з тарифами Додатку 1 Програми недержавного пенсійного забезпечення залізничників. Дуже цікавим з цього приводу є внески роботодавця на користь учасника пенсійного фонду які складають 100% внесків учасника і саме для цієї мети були прийняті зміни до Галузевої угоди. Наприклад якщо працівнику 35 років він повинен сплачувати щомісяця у середньому 56 грн.(із розрахунку 1,4% від заробітної плати) і роботодавець сплачує за працівника теж 56 грн. тобто загальна сума внеску складає 112грн. До речі у 2013 році Укрзалізниця виділила 18 млн. грн. на пенсійне забезпечення залізничників.
Учасником ПНПФ “Магістраль” може стати за власним бажанням будь-який працівник галузі тому всіх хто зацікавився цією інформацією прохання звертатися до офіційних веб-сайтів Ради профспілки: http://zalp.org.ua та АЦПО (“Адміністратор пенсійного фонду “Центр персоніфікованого обліку”): http://acpo.com.ua

Олег Колісник,
провідний фахівець відділу
оргроботи Дорпрофсожу
 

Новостная лента

17-09-2018, 15:52
Мільйони волонтерів зі 150 країн очистять Землю за одну добу
15 вересня 2018 року на вокзалі Харків - пасажирський відбулась міжнародна соціально-екологічна акція «Всесвітній день прибирання WorldCleanupDay».

13-09-2018, 10:29
Підтримайте петицію!
11 вересня, на сайті Кабінету Міністрів від імені Голови Федерації профспілок транспортників України, Голови профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадима Бубняка розміщено електронну петицію «Про пенсійне забезпечення працівників, які раніше користувалися правом на пенсію за вислугу років».

20-08-2018, 15:09
ОПЛАТА ПРАЦІ
ОПЛАТА  ПРАЦІ


10-08-2018, 09:48
Оплата труда железнодорожников


Контакты

Дорожная профсоюзная организация
Южной Железной Дороги

61052, Украина, г. Харьков
ул. Красноармейская, 7
тел.: (057) 724-31-16
факс: (057) 724-37-59

Председатель:
Залозных Вячеслав Анатольевич
e-mail: dprof-pz@i.ua

1920-2011 Дорожная профсоюзная организация
Все права защищены.