Звітує профспілкова молодь

12 вересня у актовому залі Харківської дирекції залізничних перевезень відбулась V звітно-виборна профспілкова конференція молодих членів профспілки Дорожньої профспілкової організації Південної залізниці.

У роботі конференції брали участь голова Дорпрофсожу В. А. Залозних і заступник голови Дорпрофсожу О. В. Артеменко

Зі звітною доповіддю виступила голова молодіжної ради Дорпрофсожу Марина Хала – старший інспектор Харківської дирекції залізничних перевезень. Вона зазначила, що станом на 01.09.2013 р. молодіжна рада Дорпрофсожу включає в себе 4 територіальні, одну об’єднану та понад 50 первинних молодіжних організацій, які об’єднують 8956 членів профспілки працюючої молоді (у віковій категорії до 28 років) і 8197 студентів та учнів.
Організовуючи свою роботу, молодіжна рада ставила собі за мету вирішення завдань із забезпечення необхідних стартових можливостей для розвитку молодіжного руху в профспілці, надання йому більшої масовості та авторитетності, підвищення рівня інформованості молоді про вирішення соціальних і побутових питань, а також створення умов для покращення здоров’я молоді, охоплення молоді рухом за здоровий спосіб життя та ін. На своїх засіданнях члени молодіжної ради розглядали і вирішували різні проблемні питання молоді залізниці, питання галузевої молодіжної політики.
– Наша молодіжна рада активно бере участь у всіляких конкурсах, культурно-масових і спортивних заходах, які організовуються галузевою профспілкою, Дорожньою та обласними профспілковими організаціями, – розповіла Марина Хала. – Так, наприклад, у квітні 2012 року представники Південної залізниці брали участь у ІІІ Міжнародному молодіжному форумі країн СНД та Балтії, який був організований Російською профспілкою залізничників та проходив у місті Сочі на базі профспілкового санаторію «Московский железнодорожник». У червні того ж року члени молодіжної ради Дорпрофсожу брали участь у семінарах-тренінгах, спрямованих на розвиток самовизначення і самореалізації молоді, під патронатом Європейського інституту розвитку та у молодіжному форумі у м. Коломия.
Ми постійно беремо участь у всеукраїнських різноманітних акціях, присвячених пропаганді здорового способу життя та профілактиці захворювань на ВІЛ/СНІД. Вже стало доброю традицією організовувати волонтерські виїзди до дитячих будинків не тільки м. Харкова, а й Полтави та Сум. Такі відвідування, як правило, присвячені Дню захисту дитини та новорічним святам.
Співпраця з членськими організаціями Об’єднання профспілок Харківської області дозволила нам у червні поточного року взяти участь у виїзному семінарі молодих профактивістів у місті Бєлгород (Російська Федерація), який був присвячений 70-річчю Курської битви. Шануючи спадкоємність поколінь, наша молодіжна рада також тісно співпрацює з ветеранською організацією Південної залізниці, і результатом такої співпраці стали дуже цікаві спільні подорожі не тільки по містах нашої країни, а й у славетне місто західної Бєларусі – місто-герой Брест…
Голова молоді Дорожньої профспілкової організації зробила акцент на тому, що багато заходів, спрямованих на популяризацію профспілкового руху серед молоді, організовуються і проводяться безпосередньо молодіжною радою Дорпрофсожу за підтримки і тісної взаємодії з керівництвом залізниці та Дорожнім комітетом профспілки. У квітні поточного року була організована поїздка на острів Хортиця – колиску запорізького козацтва, яка не залишила байдужим до історії нашої держави жодного з учасників даного заходу. Проходить з 2004 року і став вже традиційним щорічний конкурс на кращого молодого профактивіста. За підсумками конкурсу переможці нагороджуються грошовими преміями та безкоштовними путівками до санаторію «Мрія» у м. Євпаторія – при організації поїзда вихідного дня на святкування Дня профспілки. Також стало вже традиційним проведення спартакіад з пляжних видів спорту серед молодіжних рад Дорожньої профспілкової організації. Ці спартакіади також присвячені до Дня профспілки і проводяться на базі санаторію «Мрія». В серпні цього року відбулась вже третя спартакіада, і є надія та побажання, що і в наступному році такий захід буде теж проведено.
Доповідач висловила подяку керівництву Південної залізниці та Дорпрофсожу за підтримку ініціатив молодіжної ради та надання допомоги за всіма питаннями стосовно молодіжного профспілкового руху.
Про всі заходи, які проводяться молодіжною радою, їх результати молодь залізниці інформується на сторінці «Вестника Дорпрофсожа» у дорожній газеті «Южная магистраль», на сторінках галузевих видань «Магістраль», «Вісник профспілки», а також на офіційному веб-сайті Дорпрофсожу.
Разом з тим поряд з позитивними моментами є ще багато невирішених питань, які потребують посиленої уваги молодіжних рад всіх рівнів. Це потрібно для того, щоб спільними зусиллями адміністрації залізниці та галузевої профспілки вирішити їх якомога швидше. Так, необхідно приділяти більше уваги професійному росту молодих спеціалістів з вищою освітою, що працюють на робітничих посадах, які можуть частково втратити теоретичні знання, якщо вони не будуть підкріплюватись безпосередньою практикою. Також треба акцентувати увагу на недостатній участі молодих профактивістів у масштабних програмах профспілки, і перш за все це – Дисконтна програма.
Тому було запропоновано новому складу молодіжної ради Дорпрофсожу, який буде організовувати роботу з молоддю в наступні роки, встановити контроль за дотриманням умов праці і побуту молоді відповідно до державних стандартів і галузевих норм, проводити заходи з забезпечення більш високого рівня соціально-економічної захищеності молоді в структурних підрозділах залізниці і інших організаціях, підпорядкованих Дорпрофсожу. З метою більш повного представництва інтересів молоді запропоновано теркомам, об’єднаній та первинним профспілковим організаціям забезпечити представництво молоді в виборних органах відповідного рівня. Брати активну участь у всіх програмах галузевої профспілки та своєчасно готувати і подавати в профспілкові друковані видання актуальну інформацію про роботу молодіжних рад всіх рівнів, інформувати про успіхи і проблеми молоді.
Після звітного докладу всі бажаючи мали змогу виступити і поділитися своїми досягненнями та проблемами в роботі з молоддю. Голова Дорпрофсожу В. А. Залозних у своєму виступі проінформував делегатів про соціально-економічний стан на нашій залізниці та залізницях України, а також вручив почесні грамоти та подяки Дорпрофсожу найкращим молодим профактивістам, які зарекомендували себе як відповідальні та талановиті організатори різноманітних молодіжних заходів.
Усі доповідачі були одностайні у визнанні роботи молодіжної ради Дорожньої профспілкової організації за звітний період задовільною.
Далі згідно регламенту та порядку денного делегати обрали голову молодіжної ради, яким став Михайло Богданов – в. о. головного технолога, голова молодіжної ради первинної профспілкової організації локомотивного депо Основа; підтвердили повноваження 18 членів нового складу молодіжної ради, яка була сформована за принципом прямого делегування, та обрали делегатів на IV Форум молоді галузевої профспілки.
У цілому конференція пройшла в атмосфері взаєморозуміння, конструктивізму та ділової активності.
Ось і перегорнуто ще одну сторінку у житті молодіжного профспілкового руху Південної. Від усього серця хочеться побажати новому голові та новому складу молодіжної ради йти вперед, не боятись труднощів, намагатись вирішувати найактуальніші проблемні питання молоді та любити нашу залізницю.

Олег Колісник,
провідний фахівець відділу оргроботи Дорпрофсожу
фото: Олександр Волох, Олексій Костенніков

Звітує профспілкова молодь

Звітує профспілкова молодь

Звітує профспілкова молодь

Звітує профспілкова молодь

Звітує профспілкова молодь

Звітує профспілкова молодь
 

Новостная лента

17-09-2018, 15:52
Мільйони волонтерів зі 150 країн очистять Землю за одну добу
15 вересня 2018 року на вокзалі Харків - пасажирський відбулась міжнародна соціально-екологічна акція «Всесвітній день прибирання WorldCleanupDay».

13-09-2018, 10:29
Підтримайте петицію!
11 вересня, на сайті Кабінету Міністрів від імені Голови Федерації профспілок транспортників України, Голови профспілки залізничників і транспортних будівельників України Вадима Бубняка розміщено електронну петицію «Про пенсійне забезпечення працівників, які раніше користувалися правом на пенсію за вислугу років».

20-08-2018, 15:09
ОПЛАТА ПРАЦІ
ОПЛАТА  ПРАЦІ


10-08-2018, 09:48
Оплата труда железнодорожников


Контакты

Дорожная профсоюзная организация
Южной Железной Дороги

61052, Украина, г. Харьков
ул. Красноармейская, 7
тел.: (057) 724-31-16
факс: (057) 724-37-59

Председатель:
Залозных Вячеслав Анатольевич
e-mail: dprof-pz@i.ua

1920-2011 Дорожная профсоюзная организация
Все права защищены.